Рейтинг@Mail.ru Архив RSS Карта сайта
Православие.Ru Поместные Церкви Православный Календарь English version
ПРАВОСЛАВИЕ.RU Православный Календарь на 2008 год
ПРАВОСЛАВИЕ.RU карта сайтаПРАВОСЛАВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ »  Храмы и Монастыри




Рейтинг@Mail.ru


Абалакский Знаменский мужской монастырь

Адрес, телефоны и схема проезда

Адрес: 626100, п. Абалак, Тобольский район, Тюменская область

Внимание! Сведения о составе духовенства и расписании служб могут быть устаревшими.
Если Вы располагаете дополнительными сведениями о составе насельников монастыря, об изменениях в расписании служб, об истории монастыря, о предстоящих и прошедших событиях в монастыре, о святынях монастыря, о вариантах проезда к монастырю, и пр. - сообщите их в разделе комментариев.

Комментарии читателей:

Абалакский Знаменский мужской монастырь

Храм преп.Марии Египетской (с колокольней);
Храм Знамения Пресвятой Богородицы;
Храм свт. Николая (не востановлен)

Молитва Абалацкой иконе божией Матери "Знамение"

     О, Пресвятая Госпоже, Дево Богородице, вышшая Херувимов и Серафимов, и святейшая всех святых! Ты, Всеблагая, во Абалаце икону Твою многоцелебную явити благоволила еси, и ею многая и неизреченная чудеса соделала еси, и ныне содеваеши, по Твоему неизреченному к нам милосердию. Тебе, Преблагословенней рода нашего Заступнице, припадаем и молимся вкупе со святителем Николаем и преподобною Мариею Египетскою ихже ходатайством в странствии сем земнем, многоскорбнем и многомятежнем, не лиши нас Твоего заступления и покрова державнаго. Спаси и защити нас, Владычице, от разжженных стрел лукаваго врага. Укрепи немощную волю к деланию заповедей Христовых, умягчи окаменелая сердца наша любовию к Богу и ближним нашим, даруй нам сокрушение сердечное и покаяние истинное, да, очистившеся от скверны греховныя, и избавльшеся от неведения и забвения, восставше от лености и нерадения нашего возможем принести Творцу благоугодныя Ему плоды добрых дел и сподобитися мирныя христианския кончины и ответа праваго на страшном и нелицеприятном Суде Его. О, Госпоже Всемилостивая! В час грозный смертный наипаче яви нам Твое многомощное заступление, ускори тогда на помощь к нам, безпомощным, и державною рукою Твоею исхити нас из власти лютаго миродержца, ибо воистинну много может молитва Твоя пред лицем Господа, и ничтоже невозможно ходатайству Твоему, аще токмо восхощеши. Темже, на снятый образ Твой умиленно взирающе и пред ним, яко живей Ти сущей с нами, покланяющеся, с упованием благим сами себе, и друг друга, и весь живот наш Тебе по Бозе молитвенно предаем и Тя величаем с рождшимся от Тебе Спасителем нашим, Господом Иисусом Христом, Емуже, со Безначальным Его Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

     Ина молитва

     О, Всеблагословенная Владычице, Богородице Дево. Приими ходатайством великаго святителя и чудотворца Николая вкупе с преподобною Мариею Египетскою сию молитву, Тебе ныне приносимую от нас недостойных рабов Твоих, к цельбоносному образу Твоему со умилением притекающих, яко Тебе Самой, ту Сущей и слышащей моления нас грешных и недостойных, и всех людей Твоих в стране нашей и на всяком месте с верою просящих благодатной помощи. О, Надеждо наша, Мати Божия, помози всем бедствующим, обидимым, больным, путешествующим, гладствующим, приюти сирот, православному воинству споборствуй, укрепи надеждою умирающих, упокой умерших, благослови всех детей, направи к добру всяку юность, укрепи в чистом житии возрастных, всяку старость соделай образом святыя жизни, всех грешников приведи к покаянию, истреби тьму язычества, неверия, ересей и расколов, просвети нас светом небесным, даруй мир душам нашим, всех введи в познание истины Божией, всех направи на истинный путь спасения и спаси нас. Аминь.

     Тропарь гл. 4:

     Днесь светло сияет во Абалаце/ образ Твой Пречистая Дево Богородице,/ и, яко солнце незаходимое,/ всегда верным подадеся,/ Егоже видяще на воздусе с предстоящими/ святителем премудрым Николаем/ и преподобною Мариею Египетскою,/ вдовица моляшеся Ти со слезами./ И мы, к Тебе притекающе, зовем:/ мир обители Твоей даруй// и душам нашим велию милость.

     Кондак гл.4:

     Честнаго образа Твоего явление,/ Пречистая Дево Богородице/ с верою взирающим бывает известное чаяние спасения,/ столпом бо облачным являеши предстательство,/ неусыпное за ны к Богу возсылающи моление,/ имже страну Сибирскую от всяких бед избави, молимся,/ да радостными усты вопием Ти вси:// радуйся, Владычице, Знамение милости Твоея нам являющая.

     Величание:

     Величаем Тя,/ Пресвятая Дево,/ Богоизбранная Отроковице/ и чтим образ Твой святый,/ имже точиши исцеления// всем с верою притекающим

7/7/2005 Павел

© ПРАВОСЛАВИЕ.RU