Православие.Ru Поместные Церкви Православный Календарь English Српска
ПРАВОСЛАВИЕ.RU Православный Церковный календарь
Православный Церковный календарь 2022

Боголюбская

День празднования: 18 июня

Иконы

Об иконе

  • Боголюбская икона Божией Матери
  • Молитвы

    18 июня
    Тропарь Божией Матери пред иконой Ее Боголюбской
    глас 1
    Боголюбивая Царице,/ Неискусомужная Дево, Богородице Марие,/ моли за ны Тебе Возлюбившаго/ и рождшагося от Тебе Сына Твоего, Христа Бога нашего,/ подати нам оставление прегрешений,/ мирови мир, земли плодов изобилие,/ пастырем святыню/ и всему человечу роду спасение./ Грады наша и страны Российския от нахождения иноплеменных заступи/ и от междоусобныя брани сохрани./ О Мати Боголюбивая Дево!/ О Царице Всепетая!/ Ризою Своею покрый нас от всякаго зла,/ от видимых и невидимых враг защити// и спаси души наша.
    Кондак Божией Матери пред иконой Ее Боголюбской
    глас 3
    Дева днесь предстоит Сыну,/ руце Свои к Нему простирающи,/ святый князь Андрей радуется,/ и с ним Российская страна торжествует,/ нас бо ради молит Богородица// Превечнаго Бога.

    Тропарь Божией Матери пред иконой Ее Боголюбская
    глас 1
    Всепетая и Всеславная Царице Богородице,/ Мати всея твари Содетеля,/ христианская надеждо и Заступнице,/ печальных утешение, ненадеющихся и отчаявшихся скорое надеяние,/ молим Тя: милостива буди нам, грешным,/ и не остави раб Своих,/ и не отрини моления верных,/ в скорбех и бедах пред честным образом Твоим избавления требующих./ О Владычице, Благая Помощнице!/ Ризою Твоею честною нас защити и от всех зол избави,/ молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего,/ да спасет души наша, яко Милосерд.
    Молитва Божией Матери пред иконой Ее Боголюбской
    О, Пречистая Госпоже Богородице, Мати Боголюбивая, Надеждо нашего спасения! Воззри милостивно на предстоящия с верою и любовию и покланяющияся Пречистому образу Твоему; приими наше хвалебное пение сие и пролей теплую Твою молитву о нас грешных ко Господу, да, презрев вся наша согрешения, спасет и помилует нас! О, Предивная Владычице! Покажи на нас чудныя милости Твоя. Молим Тя умиленно, избави нас от всякия скорби, настави на путь всякия добродетели и благостыни, спаси от искушений, бед и болезней, изми от нас оклеветания и ссоры; сохрани от молниеноснаго грома, от запаления огненнаго, от глада, труса, потопа и смертоносныя язвы; подай нам Свою милостивую помощь на пути, в мори и на суше, да не погибнем люте. О, Всемилостивая Боголюбивая Мати, с твердым упованием возсылаем к Тебе нашу смиренную молитву! Не отрини наших слез и воздыханий, не забуди нас во вся дни живота нашего, но всегда пребывай с нами, и Твоим заступлением и ходатайством у Господа подаждь нам отраду, утешение, защиту и помощь, да выну славим и величаем Преблагословенное и Всепетое имя Твое. Аминь.

    Служба

    Сайты приходов:

    Амурская епархия:
    Бежецкая епархия:
    Борисоглебская епархия:
    Владимирская епархия:
    Вологодская епархия:
    Екатеринбургская епархия:
    Калужская епархия:
    Касимовская епархия:
    Кемеровская епархия:
    Киевская епархия:
    Кинешемская епархия:
    Костромская епархия:
    Кузнецкая епархия:
    Липецкая епархия:
    Лысковская и Лукояновская епархия:
    Мелекесская епархия:
    Мичуринская епархия:
    Московская епархия (городская):
    Московская епархия (областная):
    Пензенская епархия:
    Переславская епархия:
    Рязанская епархия:
    Скопинская епархия:
    Ставропигиальные монастыри РПЦ:
    Тульская епархия:
    Шуйская епархия:
    Ярославская епархия:
    Александровская епархия:

    Статьи на Православие.Ru

    © ПРАВОСЛАВИЕ.RU